Hakkımızda

Malatya Anaokulu, Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Mercan Çocuk Üniversitesi  "malatya en iyi anaokulu" ve "malatyada en iyi özel anaokulu" olarak hizmet vermenin yanı sıra "malatya yeşilyurtta en iyi anaokulu" eğitimi vermektedir. Özel Malatya Mercan Çocuk Üniversitesi, Mercan Eğitim Kurumları Anaokulu, Kres ve Gündüz Bakım Evi, Mutlu ve başarılı bir yaşamın temellerinin atıldığı 3-6 yaş eğitiminde yenilikçi, yaratıcı, kendi problemlerini çözebilecek kadar güçlü, olayları yaratıcı bir şekilde değerlendirebilen, kendi kültürünü ve değerlerini benimsemiş nitelikli çocuklar yetiştirmek için yola çıkmış bilimsel ve yenilikçi konseptler sunan Malatya Anaokulu Mercan Çocuk Üniversitesi'ne hoş geldiniz.

Early Years Coral, Montessorı Foundatıon, Hıghscope Foundatıon, Reggio Emillia, Waldorf gibi erken çocukluk eğitiminde en kaliteliyi hedefleyen Malatya Anaokulu, Kreş ve Gündüz Bakım Evi'ni ülkemiz ve dünya çocuklarına armağan ediyoruz.

Malatyada en iyi anaokulu Mercan Çocuk Üniversitesi çocuklara yaşadıkları toplum içerisinde iyi bir ilk çocukluk yaşamaları, meraklarını ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı sunar. Çocuklara yaşam boyu öğrenme aşkını aşılayabilecek uzman eğitimcilerle, Çocukların gelişen istek ve ihtiyaçların karşılayacak eğitim imkân ve ortamlarını birlikte sunarak çocuğunuzu hayata hazırlar.Bu amaçla okul, aile ve çocuk iletişimini  açık, kaliteli ve saygılı bir şekilde gelişimine önem verir.

Malatyada en iyi anaokul, kreş ve gündüz bakım evi her çocuğun duygusal, sosyal, kavramsal ve fiziksel yeteneklerini geliştirmek için geniş yelpazeli bilimsel  eğitim ve zengin aktiviteler sunar. Güvenli,  eğitici ve eğlenceli bir atölye  eğitim ortamı sağlar. İyi  insan olmanın değerlerini küçük  yaşta almalarını sağlar. HighScope ,Montessori, Early Years ve  Reggio Emilia  vakıflarının eğitim  standartlarını temel alır.

Montessori, HighScope,Early  Years,Reggio Emilia Vakfı,gibi dünyanın önde gelen çocuk  gelişimi uzmanlarının desteği ile çocukların nasıl öğrendikleri konusundaki son araştırmaları esas alan Malatyanın en iyi kreşi Mercan Çocuk Üniversitesi “Esnek Öğrenme Programı”, çocuğunuzun gelişimi için en uygun ortamı sağlar.

Çocuk odaklı ders planlarını, yaratıcı ve keyifli bir ortamı ve çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayan kişiselleştirilmiş çocuk merkezli sürekli öğrenme yöntemlerini uygular. Malatya Anaokulu öğrencileri çok keyifli zaman geçirecekler gibi  görünüyorlar.

Yeşilyurt en iyi anaokulu Mercan Çocuk Üniversitesinde Primary Years Programme (İlk yıllar programı) 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişimlerine uygun biçimde yararlanacakları, anlamlı ve sorgulayarak öğrenmeye dayanan bir program ve müfredat çerçevesidir. İlk yıllar programında yapılandırmacı bir yaklaşıma dayanmaktadır. Yapılandırmacı yaklaşımın en önemli amaçlarından birisi öğrencilere kendi öğrenme süreçlerinde İnisiyatif alma becerisi kazandırarak bağımsız öğrenenler olmalarını sağlamaktır.

Malatya yeşilyurtta en iyi özel anaokulu olan Çocuk Üniversitesi “Öğrenmeyi öğrenme” anlayışı ile yola çıkan bu uluslararası programları kendi felsefesi ile örtüştüştürmüş sonuç olarak daha iyi bir eğitim ve daha bilinçli bireyler yetiştirmek adına bu programları başarılı bir şekilde harmanlamayı başarmıştır.

Malatyanın en iyi anaokulu, Yeşilyurtun en iyi anaokulu olarak hedefimiz,

  • Öğrencilerimizi; sorgulayan, bilgiye kendi ulaşabilen ve bilgiyi bağımsız aklının süzgecinden geçirerek özümseyen bireyler olarak yetiştirmek.
  • Öğrencilerimizin birey olarak sorumluluk almalarına ve problem çözme becerisi kazanmalarına katkıda bulunmak.
  • Öğrencilerimizin İngilizceyi etkin bir biçimde kullanıp küresel gelişmeleri takip etmelerini ve uluslararası düzeyde başarılı olabilmelerini sağlamak.
  • Öğrencilerimizin günümüz teknolojilerini kullanmayı öğrenmesinin yanında inovasyona yönelip teknoloji üretir hale gelmelerini sağlamak.
  • Öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sorunlar üzerinde düşünmeye, irdelemeye ve çözüm önerileri üretebilmeye yönlendirmek.
  • Eğitim ve öğretime yaklaşımımızı ‘öğrenci merkezli’ bir anlayışla, her bireyin farklı olduğunu kabul ederek belirlemek.
  • Öğrencilerimizin akademik yaşamlarında ilgi, yetenek ve gereksinimlerine uygun seçimler yapmalarına yardımcı olmak.
  • Milli ve evrensel değerleri kucaklayan, ülkemizin yüzünü aydınlatacak başarılı nesiller yetiştirmek.

malatyada en iyi okul,malatyada özel okul tavsiye,malatya yeşilyurtta en iyi özel okul